Chivo Cüzdanının İndirme Sayısı Açıklandı


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 18 Eylül 2021
  • Kategori: BİTCOİN

El Salvador Başkanı, Chivo cüzdanının indirme sayısını açıkladı. İşte El Salvador Bitcoin cüzdanının indirilme sayısı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda El Salvador ödeme birimi olarak Bitcoin’e geçtiğini duyurmuştu. Bu geçiş ile birlikte El Salvador bitcoin cüzdanı olarak Chivo’yu tanıtmıştı. El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, cüzdanın 1.1 milyon El Salvador vatandaşı tarafından indirildiğini açıkladı.

Chivo Cüzdanı 1.1 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Bukele, Chivo cüzdanını indiren vatandaşların sayısının 1 milyon barajını geçtiğini belirtti. Görünüşe göre bu vatandaşlar artık ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanmaya hazır. Chivo’yu indiren her vatandaş ayrıca 30 dolar değerindeki Bitcoin’e de ücretsiz olarak sahip oluyor.

chivo cüzdanı
Chivo Cüzdanının İndirme Sayısı Açıklandı 1

Bu indirme sayısı ülke nüfusunun yüzde 17’sine denk geliyor. Bu indirme sayısı ülkede vatandaşların sahip olduğu akıllı telefonların büyük bir kısmının Chivo’yu çalıştırmamasına rağmen gerçekleşmesi ise vatandaşların bu ödeme yöntemine ne kadar sıcak baktığını gösteriyor. Bukele, açıklamasında ayrıca ilerde atacakları yeni adımlarla birlikte vatandaşların bu yeni sistemine geçeceğini düşündüğünü belirtti.

Dünya ülkeleri kripto para birimlerini resmi ödeme yöntemi olarak kabul etmeye devam ederken bazı sorunlar da yaşanmıyor değil. Bitcoin’in resmi ödeme birimi olarak kabul edilmesinin ilk gününde El Salvador’da Bitcoin ATM’leri çökmüş ve Chivo sunucuları bir süreliğine bakıma alınmıştı. Sorunun düzeltilmesinin ardından cüzdan yeniden kullanıma sunulmuştu.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE