Bloomberg Stratejisti Konuştu: Bitcoin Altının Yerini Alacak!


  • Yazar: CANSU DERE
  • Tarih: 17 Ağustos 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Kripto para dünyası her geçen gün değerini arttırmaya devam ediyor. Bitcoin ve altcoin’lere duyulan ilgi, yatırım nesnelerinin dağılımında da ciddi bir dönüşüm yaşanmasına sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg Intelligence’den yapılan bir açıklama da yatırım nesnelerinin dönüşümünü destekler nitelikte.

Mike McGlone, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletlerindeki piyasa regülasyonlarının Bitcoin’in ilerlemesini durdurma odaklı belirli hamleler içerdiğini söyledi. McGlone’nin açıklamasının devamı ise bir anlamda provakatifti: McGlone’ye göre tüm bu ‘’bozucu’’ hamlelere rağmen Bitcoin, altının yerini alabilecek güce sahip.

Dijitalleşme Süreci Kripto Paralara Değer Kazandırıyor

Emtia piyasasının tanınmış stratejistlerinden biri olan Mike McGlone’ye göre para ve finans dünyası hızlı bir şekilde dijitalleşiyor. Bu dijitalleşme ise yakın zamanda insanların harcama alışkanlıklarını, yatırım alışkanlıklarını ve paraya bakış açılarını değiştirmeye başladı. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise Bitcoin gibi lider bir kripto para biriminin değer yükselişine geçmesinin önünde hiçbir engel kalmıyor.

Dijitalleşme Süreci Kripto Paralara Değer Kazandırıyor
Bloomberg Stratejisti Konuştu: Bitcoin Altının Yerini Alacak! 1

Mesele Sadece Değer Artışı Değil

Bitcoin’in altının yerine geçecek güce sahip olduğunun altını çizen McGlone’ye göre, ünlü kripto para biriminin altından devir aldığı yegane özellik değer artışı değil. Nitekim Bitcoin çok uzun bir süredir dramatik değer artışı ve düşüşleri yaşamaya devam ediyordu. Bitcoin’in altının yerine geçmeye başlamasına sebep olan şey, kripto para birimine duyulan sabit güven ve sadakatin artması ve insanların paralarını Bitcoin olarak saklamayı daha sık tercih etmeye başlaması. Bu gidişle yakın çağda yatırımın yeni adı Bitcoin olacak gibi görünüyor.

bitcoin değer artışı

Açıklamasının sonuna gelirken Mike McGlone şunu da ekledi: Bitcoin’in büyümesine yardımcı olan faktörler eş zamanlı olarak Amerikan Dolarının da yerini sağlamlaştırıyor. Yakın gelecekte finansal dünyayı yeniliklerin hakim olduğu inovatif adımlar bekliyor.

Bitcoin’i yakından inceleyin!
Alakalı İçerikler