Bitcoin, Yeni Güne Toparlanarak Başladı!


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 12 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Haftalardır düşüş trendinde olan Bitcoin güne yükselişle başladı! Kripto para piyasasında görülen yukarı yönlü hareketler görülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir yükseliş trendine geçmek için uzun süredir devam eden düşüş trendini kırmak için sinyaller vermeye başladı.

10 Ocak tarihinde 40 bin dolar seviyesinin altına gerileyen BTC, yeniden 42 bin 600 dolar seviyesini test etti.

Bitcoin, üretken olduğu 2021 yılının Kasım ayı başlarında 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ancak bu dönemden sonra Bitcoin düşüş eğilimine geçti ve bu düşüş sürecinde bir dönem 42 bin dolar seviyesini test etmesine rağmen genel olarak 50 bin dolar ile 46 bin dolar fiyat aralığında hareket etti.

Ancak 2022 yılında Bitcoin destek seviyelerini birer birer kaybetti ve 10 Ocak tarihinde en kritik ve önemli bölgelerden biri olan 40 bin dolar desteğinin de altını gördü.

Daha sonra toparlanan ve 40 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele veren  Bitcoin, 12 Ocak sabahında yeniden 42 bin 700 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin

Bitcoin Toparlanmaya Başladı

11-12 Ocak sabahlarını kapsayan son 24 saatlik süreçte Bitcoin elde ettiği değer artışlarıyla birlikte yönünü yeniden yukarı çevirmeyi başardı.

12 Ocak Çarşamba sabahına 42 bin 735 dolar seviyesinde giriş yapan BTC, yazım sırasında 42 bin 620 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’deki toparlanma ile birlikte lider altcoin Ethereum (ETH) da yukarı yönlü hareket etti.

3 aylık süreçte sert değer kayıplarıyla karşılaşan Bitcoin’e genel olarak paralel hareket eden Ethereum da yeni günde gelen toparlanmalardan payını almayı başardı.

Ethereum 3 Bin Dolar Desteğini Geri Aldı

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerine paralel hareket eden Ethereum da 3 bin dolar seviyesindeki kritik desteğin altına sarkmıştı.

12 Ocak sabahında gelen toparlanmalar sonrasında Ethereum bu desteği geri kazandı ve yeniden 3 bin 200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 224 dolar seviyesinde işlem görüyor.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE