Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 7 Şubat 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta sonu yaptıklarıyla dikkat çekti. Haftalık kapanış ise 40K üzerinde gerçekleşti. Tüm bu olumlu gelişmeler sonrasında Bitcoin son durum nasıl? Dirençler kırılmak için uygun mu? 

Piyasanın küresel toparlanmasının ardından, orta vadeli hareketli ortalamalar trendin belirleyici noktası olarak hareket ettiğinden, Bitcoin ve çok sayıda dijital varlık ilk ciddi direnç noktalarına ulaştı. 

Dijital altın, düşüş ve yükseliş trendinde varlık ticareti arasında bir engel görevi gören 50 günlük üstel hareketli ortalamaya ulaştı. Varlıklar direnç noktasını aştığında, yükselmeye devam etme eğiliminde. 42.000 dolar üstünde kalmayı başaran BTC, bu bölge üzerinde devam etmesi pozitif. Bitcoin son durum için düşüş trendi bozulmuş gibi. Ancak son bir düşen trend çizgisini test etmek isteyebilir.

Bitcoin son durum: Death ve Golden Cross

Bitcoin son durum: Altın ve Ölü kesişimi

Varlığın grafiğine göre, BTC yukarıda belirtilen desteği en son Aralık 2021’in başında test etti. Son test başarılı olmadı ve kripto para biriminin 50.000 doların altına düşmesine neden oldu.

Diğer yandan Bitcoin son durum için Death ve Golden Cross kesişimleri çok kritik. En son “Death Cross” 10 Ocak’ta piyasada gerçekleşti. Bu kesişim Bitcoin’in 32.950$’a düşmesiyle sonuçlandı. Bitcoin geri çekilirse ve 50.000 doların üzerindeki bölgeye ulaşırsa göstergenin tersine dönmesi gerçekleşebilir. 

Düşüş trendi durumundaki 50 günlük hareketli ortalamanın son testi 2021 yılının Temmuz ayında gerçekleşti ve Bitcoin’in 52.000 $’lık yerel zirveye ulaşması için bir katalizör oldu. Son “Golden Cross” ise Ağustos ayında yerel zirveye yakın bir yerde gerçekleşmişti.
Alakalı İçerikler

Kripto piyasası toplandı: Hafta sonu artışlar yatırımcıları sevindirdi

Kripto piyasası toplandı: Hafta sonu artışlar yatırımcıları sevindirdi

5 Şubat 2022

Dijital varlıklarda yavaş yavaş dönüş emareleri kendini gösteriyor. Bu haftanın genelini iyi geçiren kripto varlıklar pozitif şekilde ayrıştı. 2022 yılının Ocak ayını neredeyse ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE