Bitcoin son durum: BTC’nin toparlanışı devam eder mi?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 23 Aralık 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Kasım ayının sonlarında başlayan Bitcoin düşüşü Aralık ayında da devam etti. Özellikle 4 Aralık Cumartesi günü büyük bir çöküş yaşanmıştı. 50.000 doların altına kadar gerileyen BTC soluğu 40K bölgelerinde aldı.42.000 dolara iğne atan Bitcoin son durum için görüntü netleşmemiş olabilir.

Bitcoin, 20-26 Aralık haftasına yine bir düşüşle başlangıç yapmıştı. Haftanın ilk iş gününde kırmızı bir mum ile açılışa imza atmıştı. Ancak daha sonrasında çabuk toparlanan BTC yatırımcılara umut aşıladı. Haftanın son gününe doğru ilerlerken Bitcoin son durum için gelişmeler daha olumlu oldu.

13 Aralık Pazartesi gününden bu yana lider kripto para birimi 50K seviyesini geçememişti. 10 günlük süreç boyunca 46 bin doların altı sürekli test edildi. 45.300 dolar alanına kadar iğne atan BTC, son 4 gündür aşırı pozitif gözüküyor. 4 günde sadece 1 kırımızı mum yakan piyasanın en değerli varlığı önemli bir bölgeye yeniden gelmiş durumda. Bitcoin’in tam dönmesi için haftalık 50.000 ve 52.000 dolar noktalarından kapanış yapması gerekli.

Bitcoin son durum neler gösteriyor?

Bitcoin son durum neler gösteriyor?

Lider kripto para biriminde 10 gün sonra 50K bandı kırılmış oldu. Gün içinde durağan başlayan BTC, akşam saatlerinde harekete geçti. Haberi yaptığımız esnada 51.000 doları geçmiş durumda. Günlük 50K ve üzeri yapacağı kapanışlar daha iyi bir resim gösterebilir.

Ekonomik kıyaslar için riskli zaman ise yarın başlıyor. Dünya genelinde yılbaşı tatili başlıyor. Başta Amerika olmak üzere, Asya ve Avrupa’da piyasaların çoğunluğu kapalı olacak. Bu da ekonomik tablonun durağan geçmesine neden olabilir. Kripto para birimleri de bu süreçte biraz daha yatay seyir izleyebilir.

Her ne kadar yılbaşı tatili gelmiş olsa da şu an Bitcoin ve türevleri kapanmış olmayacak. Bu yüzden geleneksel piyasaya nazaran sürpriz yaparak bir yükseliş masada yer aldığını hatırlatalım. Bitcoin son durum için tam kurtuluş olduğunu söylemek zor. Haftalık ve günlük kapanışlar muhakkak takip edilmeli.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE