Bitcoin Rekor Kırdı: Bitcoin 68.000 Dolar Seviyesinde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı


  • Yazar: DUYGU
  • Tarih: 9 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Bitcoin rekor kırmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz saatlerde 68k dolar seviyesini gören Bitcoin rekor tazeledi. Bitcoin’in yaşadığı bu yükselişler ile ilgili haberler yazımızın devamında.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan sert düşüşlerde 30 bin doların altını gören Bitcoin birçok yatırımcıyı zarara uğratmıştı. Birkaç gün devam eden düşüşlerden sonra piyasalar uzunca bir süre durgunlaşmıştı. Ancak geçtiğimiz haftalarda tekrardan yükselişe geçen Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu yükselişten sonra bugün 67.930 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünyanın en değerli ve en önemli kripto varlıklarından biri olan Bitcoin geçtiğimiz günlerde yeni bir rekora daha imza atmıştı. Bu seviyelere yakın bir seviyede yeni bir rekor kıran Bitcoin şimdilerde yeni rekorlar peşinde koşuyor.

Bitcoin Rekor Haberi Diğer Altcoinleri De Etkileyebilir

Bloomberg platformunda yapılan bir haberde Bitcoin dijital varlığında yaşanan değer artışlarının diğer kripto varlıkları da etkileyeceği ifade edildi. Habere göre Bitcoin ilk etapta bir düzeltme yaşasa da sonrasında tekrardan düzelmeye devam edecek. Bununla birlikte diğer kripto varlıklarda da yaşanan değer artışları Bitcoin’in bu güçlenişinden etkilenecek ve daha iyi bir konuma yükselecekler.

bitcoin rekor kırmaya devam ediyor
bitcoin rekor kırmaya devam ediyor

Bitcoin Rekoru Bekleniyordu: Son 1 Yılda Yüzde 130’a Varan Artış Yaşadı

Bitcoin’de yaşanan bu değer artışlarının geçmişine baktığımızda bu kripto varlığın yatırımcılara portföylerini 2 katına kadar yükseltme imkanı sunduğunu görebiliyoruz. Birkaç ay önce yaşanan sert düşüşler sonrasında BTC varlıklarını ellerinden çıkarmayan yatırımcılar büyük oranda kâr elde etti ve birçok uzmana göre bu kârlar daha da artacak.

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminde enerji tüketimi üzerine gelen eleştiriler neticesinde çok fazla değer kaybı yaşanmıştı. Öyle ki yeni rekorlar kırması beklenen Bitcoin rekor kırmak yerine tam aksi yönde sert düşüşler yaşadı. Uzman yatırımcılara göre ilerleyen süreçte Bitcoin ve diğer altcoinler enerji tüketimi gibi eleştirilerden etkilenmeyecek ve rekorlar kırmaya devam edecek. Tabi ki bu süreçte yatırımcıların da dikkatli olmaları ve risk yönetimlerini iyi yapmaları öneriliyor.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE