Bitcoin metrikleri yatırımcılara neler söylüyor?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 13 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Dün tüm dünyanın gözü kucağı Amerika’dan gelecek olan enflasyon rakamlarındaydı. TSİ 16.30’da açıklanan enflasyon rakamları beklentiler dahilinde gerçekleşti. Son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamı açıklandı. Amerika yıllık enflasyonu yüzde 7 olduğunu belirtti. Bu haberin öncesi ve sonrasında ise kripto piyasalarında hareketlilik yaşandı. Başta Bitcoin olmak üzere diğer türevler harekete geçti. Bitcoin metrikleri ise hareketin sinyallerini gösterdi.

Lider kripto para birimi günlük kapanışı da önemli bir bölgede gerçekleştirdi. 43.000 doların üzerinde kalan BTC, biraz daha nefes aldı. Yatırımcılarında bu süreçte pozisyonlarını daha sağlam hale getirme imkanı oldu.

Bitcoin metrikleri ise bu aşamada alım mı yoksa satış mı kalacağı konusuna baktı. Birçok yatırımcı için alış ya da satış büyük bir sorun oldu. Popüler piyasa analisti Michaël Van de Poppe teknik tabloya bakarak şunları söyledi: 

Bitcoin için yavaşça seviyeler değişiyor. Benim için kritik seviyeler 42,8 bin dolar civarında. Buranın üstünde kalırsa, 46 bin dolarlık bir testin gerçekleşmesini bekliyorum. Birkaç gün önce söylediğim gibi; kısa  vadeli tutmaktansa uzun vadeliyi tercih ederim.

Bitcoin metrikleri, alış ve satış arasında kalmış durumda

Analist Michaël Van de Poppe, teknik tabloya güveniyor. Bitcoin metrikleri için ayrıca bir grafik paylaştı. Ancak panik yatırımcı için beklemek çok kolay değil. Ani düşüşlerde gelen panik satışları halen devam ediyor.

Bitcoin metrikleri, alış ve satış arasında kalmış durumda

Öte yandan, Bitcoin’in varlık ayarlı uyku hali akışı, dibe vuruyor. Bitcoin’in bu bölgede işlem gördüğü son beş kez, güçlü bir fiyat dönüşü oldu. Böylece dormansi akışı, Bitcoin’in alım bölgesine girdiğini gösteriyor.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE