Bitcoin İle Maaş: New York Belediye Başkanı


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 8 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Amerika Birleşik Devletleri ve kripto para birimi, son yıllarda hem dostane hem de düşmanca bir ilişki yaşadı.

Geçen yılın sonunda, Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, sakinleri BTC ile ödüllendirme planını açıkladı. Suarez, dijital cüzdan oluşturacak tüm şehir sakinlerine bir teşvik ödemeye söz verdi.

Ancak Miami belediye başkanı kripto para piyasasına yabancı değil. Kasım ayı başlarında Suarez’in maaşını BTC olarak alacağı bildirildi. Yıllık 97.000$ maaşla, belediye başkanı Kasım ayında 0.13 BTC maaş almış olabilir.

En iyi sporculardan bazıları maaşlarını veya reklam ödemelerini Bitcoin ile almaya başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon verilerindeki artışın ardından kripto para birimlerinin yükselmesiyle, insanların ücretlerini kripto olarak almak istemeleri artık şaşırtıcı değil.

Bitcoin

Seçilmeden Önce Söz Veren Eric Adams, Maaşını Bitcoin Olarak Alacak

Buna ek olarak, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, New York Belediye başkanı Eric Adams, ilk üç aylık maaşını Bitcoin olarak teslim alacağını duyurdu.

Ünlü belediye başkanı, seçilmeden önce de kripto para olarak maaş almak hakkındaki planlarını duyurmuştu.

Bu gelişme ile birlikte Eric Adams, daha önce Bitcoin ile maaş alma planlarını açıklayan Miami ve Tampa belediye başkanlarının arasına katılmış oldu. Belediye Başkanı Adams, emekli olmadan önce New York City Transit Polisi ve ardından New York City Politika Departmanında görev yaptı.

Bununla birlikte, ABD’li yetkili kurumlar olan SEC ve Kongre’nin kripto paralar hakkında giderek daha fazla önlemler almaya başlaması ile birlikte birtakım kötü haberler de bulunuyor.

2020 yılının sonlarında SEC, Ripple Labs Inc (XRP) ve iki yöneticisi ile ilgili uzun süreden beri devam eden dava sürecini başlatmışlardı.

Davacı taraf, XRP yöneticilerini, kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yapmak suçluyor. Bu da federal ve menkul kıymetler yasalarının kayıt ve hükümlerine aykırı olarak kabul ediliyor.

Bu hafta da kripto paralar ile ABD hükümeti arasındaki olaylar manşetleri süslemişti.

Çarşamba günü, bir ABD Kongresi alt komitesinin kriptoların ve madenciliğin çevre üzerindeki etkisini değerlendirmek için bir duruşma hazırladığına dair haberler duyulmuştu.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE