Bitcoin Fiyat Analizi ve Yorum


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 4 Ağustos 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Bitcoin, geçen hafta yakaladığı ivmeyi yeni hafta içinde fazla sürdüremedi. Yatırımcılar, yeni zirve beklerken BTC aşağıya doğru düşüşün içine girdi. Temmuz ayının son günlerini 42 bin dolar üstünde kapanışlar yapmıştı. 21 Temmuz’dan itibaren yükselen bir trend içine giren BTC, 29 bin dolardan 42 bin dolara kadar ralli yapmıştı.

Temmuz ayında Bitcoin için sancılı geçmişti. Özellikle ikinci haftada 36.000 doların üstüne çıkamamıştı. Hatta uzun bir aradan sonra ilk defa haftalık kapanışta 32.000 doların altını görmüştü. Bu da 29.000 dolar seviyelerinin tekrar gelmesine neden oldu. Daha sonrasında gelen pozitif haberler ve BTC etkinliği fiyatın artmasına neden oldu.

Bitcoin fiyat analizi için bakış açısı 40 bin dolara başlayan yolculukla umut taşıdı. Ciddi bir ralliye imza atan BTC, yeniden yükseliş sinyali verdi. Fakat bu yükseliş de kısa sürdü. Ağustos ayının başladığı şu günlerde BTC yeniden 40.000 doların altında kaldı.

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC’nin yükseliş içinde olduğunu düşünüp yine yüksekten giriş yapanlar muhakkak olmuştur. Fakat uzman ve analistlere göre en güvenli alım bölgesi 42.500 dolar ve üstü. Burada günlük ve haftalık yapacağı kapanışlar takip edilmeli. Aynı zamanda stoplu ilerlenmelidir.

Bitcoin fiyat analizi için en son kararı kendiniz vermelisiniz. Bir başkasının lafına göre hareket edilmemelidir. Piyasanın her an geri döneceğini hiçbir zaman unutmayın. Düşmez dediğiniz yerden bir daha düşebilir. Bitcoin 32 bin ile 34 bin dolar arasına yeniden geri çekilmeler olabilir.

BTC Yorum

Bitcoin, 4 Ağustos Çarşamba günü 37 bin ile 38 bin arasında işlem görüyor. Geçen hafta zirve yaptıktan sonra düşüş trendini sürdürdü. Bu da düşen trendi kırmadığını bize göstermiş oldu. Günlükte üst üstü yeşil mum yaktıktan sonra yönünü şu anlık aşağıya çevirdi. Bu haber tamamen değerlendirmedir. Yatırım tavsiyesi içermez. Temkinli ilerlemek de fayda var.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE