Bitcoin Bu Senenin En Hafif Düzeltmesini Mi Yaptı?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 1 Aralık 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Lider kripto para birimi 26 Kasım Cuma günü düşüş ayağını tamamlayarak son zamanlardaki en dip seviyesini buldu. Kasım ayında hem zirve hem dip noktayı göre Bitcoin, Aralık ayına daha umutlu girdi. Uzun trende baktığımızda halen yükselişte olan BTC, yılın son ayında neler yapacağı merak konusu.

BTC, son günlerde 60K seviyesine yaklaşsa da bir türlü görmedi. 2 haftalık süreç içinde çok az 60.000 dolarda kalan Bitcoin, sürekli düşüş emaresi gösterdi. 54.000 doların altına sarkarak Kasım ayının en düşük noktalarına ulaştı.

Önceki boğa koşuları baz alındığında Bitcoin’in yaşadığı düşüş daha hafif oldu. 10 Kasım’da 69.000 dolar ile zirveyi gördükten sonra yüzde 17’yi bulan bir düzeltmeye şahit olduk. Ancak bu düzeltme sene içindeki en hafifi olarak yorumlandı.

BTC toparlanmak istiyor

2021 senesi baz alındığında bir önceki boğanın düzeltmesi daha sert olmuştu. 60K seviyelerinden BTC, 30 bin dolara kadar gerilemişti. Fakat buradaki ATH ile dip seviyesinin aralığı sadece yüzde 17’lik geri çekilmeye denk geldi.

15.000 dolarlık bir düşüşün pençesinde olan Bitcoin, bu hafta yeniden toparlanmaya başladı. Ancak kimi analistlere göre tehlike henüz geçmiş değil. Haberi yaptığımız sıralarda şu an 1 BTC’nin fiyatı yaklaşık olarak 56.800 dolar seviyelerinde.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE