Birçok Yatırımcının Yer Aldığı ChainSwap Hacklendi


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 11 Temmuz 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Kripto dünyası güne ChainSwap haberine uyandı. Önemli şirketlerinde desteğini alan Swap sistemi, siber saldırıya uğradı. Saldırının zararı ise büyük sayılabilecek cinsten. En kötü yanı ise sistemde yer alan birçok coinin fiyatında da düşüş yaşandı. Yapılan saldırı zararın 2 milyon dolardan fazla olduğu söyleniyor.

ChainSwap saldırıya karşı henüz bir şey yapamadı. Sistemin hacklenmesiyle birlikte yüzde 25’in üzerinde tokenlarda düşüşler gözlemlendi. Saldırının ana nedeni ise swap işlemlerinde  bir açıktan olduğu söyleniyor. Hackerların açığı tespit etmesiyle birlikte dün gece saatlerinde saldırı yapıldı. Saldırı sistemi ciddi şekilde etkisi altına aldı.

OKEx, NGC, Continue ve Spark Digital Capital gibi önemli şirketlerin desteğini alan değişim programı saldırı ile birlikte önemli bir itibar kaybına uğrayabilir. Sistemden çalınan tokenlardan biri de Dora Factory olduğu belirtiliyor. Saldırının ardından DORA yüzde 13’lük geri çekilme yaşadı. DORA gibi yaklaşık 20 token saldırıya uğramış oldu. ChainSwap yetkilileri tarafından yapılan açıklamada mağduriyetin gidirileceği açıklandı. Ancak bu sürecin yaklaşık 2 hafta süreceği tahmin ediliyor.
Alakalı İçerikler

En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileri?

En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileri?

20 Kasım 2021

Kripto dünyasına yeni giriş yapan bir kullanıcının en büyük çekincesi güvenliktir. İster fazla ister az bir sermaye ile yatırım yapın, güvenlik her zaman önce gelir. Kripto düny...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE