İngiliz Mahkemesi Binance’ye Fon Dondurma Emri Verdi!


  • Yazar: CANSU DERE
  • Tarih: 14 Ağustos 2021
  • Kategori: BİTCOİN

İngiliz yatırımcının uğradığı 2.6 milyon dolarlık saldırının ardından, İngiltere kripto para borsası Binance’den bilgisayar korsanlarının tespitini ve hesaplarının dondurulmasını emretti. Mahkeme Binance’ye talebini doğrudan bildirirken, Binance’nin sözcüsü konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Binance Çalınan Fonları Kurtarmaya Yardım Ediyoruz dedi!

Reuters tarafından Cuma günü yapılan haberde Londra yüksek mahkemesi, global kripto para borsası Binance’ye 2.6 Milyon Dolarlık saldırı için harekete geçmesini söyledi. Mahkemede mağdur tarafından yapılan yapay zeka şirketinin korsanları tanımlaması, varlıkların izlenmesi ve ele geçirilmesine dair talepler kabul edildi. Karar kamuoyu ile paylaştıktan sonra birçok farklı tepki sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

İngiltere ve Singapur’da hizmet veren Fetch.ai, şirket binance hesabının uğradığı saldırı için soluğu mahkemede aldı. Varlıkların 3. tarafa satıldığı söyleyen şirket, korsanlarının bulunmasının aldıkları önlemler nedeniyle mümkün olduğunu söyledi.

Binance sözcüsü durumla ilgili ”Varlıkların kurtarılması için Fetch.ai ile beraber çalışıyoruz” dedi.
Fetch.ai Reuters’e yaptığı açıklamada hesapta olağandışı aktivitenin hemen bildirildiği, Binance’nin durumla ilgili kanuna uygun hareket edeceklerine inandığını açıkladı. Yetkili tarafından yapılan diğer açıklamalar şu şekilde;

”Kripto para dünyasında her şeyin anonim olduğuna dair inancın doğru olmadığını söyleyebiliriz. Doğru kurallar, düzenli takiple beraber çalınan fonlar kurtarılabilir”

Binance geçtiğimiz aylarda bulunduğu ülkelerde uyumlu çalışmak istediklerini ve buna uygun geliştirmeler yaptığını duyurmuştu. Bilgisayar korsanlarına karşı başarılı geçirilen bir süreç Binance’nin İngiltere’de olumlu bir görünüm kazanmasını sağlayabilir.
Alakalı İçerikler