Bank of Amerika Bitcoin İçin Futures İşlemlerini Açtı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 16 Temmuz 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Amerika’nın en büyük bankasından sürpriz bir şekilde Bitcoin hamlesi geldi. Bank of Amerika, bazı müşterilerinin vadeli Bitcoin işlemleri yapabileceğini açıkladı. Bu haber piyasaya anında olumlu yansıdı. Güne eksi yönde başlayan Bitcoin ve altcoinlerde toparlanmalar yaşandı.

Bank of Amerika, Amerika’nın en büyük ikinci bankası olarak biliniyor. Bankanın aldığı bu karar piyasada önemli etki oluşturabilir. Bankayı kullanan müşterilerin verilen hizmetten fazlasıyla yararlanacağı söyleniyor. Müşteriler, Futures işlemleriyle banka üzerinden işlem yapabilecek. Henüz yeni bir adım olsa da kısa süre içinde faaliyete geçeceği düşünülüyor. Bank of Amerika alım ve satım için Bitcoin’de vadeli işlemlere yönelik altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Amerika’nın en büyük ikinci bankası olarak Bank of Amerika’nın aldığı karar piyasa için oldukça önemli oldu. Özellikle hafta sonuna girecek olan piyasa için pozitif haber niteliği taşıdı. Haberi yaptığımız sıralarda ise BTC 32.000 doları yeniden zorluyor.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE