Axie Infinity Yeni Bir Rekora İmza Attı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 4 Ağustos 2021
  • Kategori: ALTCOİN

Axie Infinity tarafından iyi haberler gelmeye devam ediyor. Oyun sektörü içinde Axie’nin popülerliği artıyor. Oyuncular tarafından Axie Infinity’in benimsenmesi sayesinde jetonu olan AXS’de fiyatlandı. Henüz yeni çıkan bir coin olmasına rağmen 2021 yılına damga vurmayı başardı.

Axie Infinity, günlük yeni oyuncu kitlesiyle birlikte rekor kırdı. Platform, günlük 1 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Platformun günlük ulaştığı sayı Token’a da yaradı. AXS değerini gün içinde yüzde 16’lara kadar çıkardı.

Axie bir oyun projesi şeklinde ortaya çıkmıştı. Kripto para piyasasına ise 2020 yılının son çeyreğinde giriş yaptı. Henüz yeni olmasına rağmen iyi bir ilerleyiş örneği gösterdi. ICO ile ön satışta 0.1 cente satışa çıkan kripto para birimi iyi bir yatırım almıştı. Piyasa ise hemen aynı fiyat ile başlangıç yapmış oldu. Daha sonraları ise 50 dolara kadar yükselen bir ralliye imza atmıştı.

Axie Infinity, Oyun Platformu

Axie, oyna-kazan esaslı bir oyun platformu. Ether blockchain tarafından desteklenmektedir. Axies adlı dijital hayvanın yetiştirilip ve büyümesi gibi bir amaca sahiptir. Mobil oyunlarda Pokemon adlı oyuna içerik olarak benzemektedir.

Oyun ilk başlarda sıradan bir platform olarak duruyordu. Daha sonrasında popülerliği artmıştır. Kullanıcılar kendi aralarında Axies takasında bulunabilmektedir. Alım ve satım işlemleri yürütebilmektedir. Platform ise Temmuz 2021’de yaklaşık 200 milyon dolar kazanç elde etti.

AXS Son 1 Ayda 6 Kat Değer Kazandı

Axie Infinity’in çıkardığı jeton AXS, temmuz ayını karlı geçirdi. Temmuz ayının ilk haftasında AXS alan bir yatırımcı parasını şu an 6’ya katladı. Yaklaşık olarak 8 dolarda olan AXS, 53 dolara kadar yükseldi. Bu da tüm zamanların zirvesi oldu. Kısa süre içinde 6 katın üzerinde bir değer yakaladı.

Son 24 saat içinde ise 37 dolardan 46 dolara kadar yükseliş yaptı. Günlük hacimde ise ciddi yatırım alan AXS, yükselişini kalıcı yaptı. Yatırımcıların AXS tercih etmesiyle birlikte günlük 1,5 milyar doların üzerinde girişe neden oldu.
Alakalı İçerikler

İşte Balinaların Biriktirdiği 10 Altcoin!

İşte Balinaların Biriktirdiği 10 Altcoin!

7 Ocak 2022

Yayınlanan yeni verilere göre, kripto para piyasası sert bir düzeltme yaşarken, Ethereum (ETH) balinaları, oyun tabanlı altcoin projelerine yöneliyor. Balinaların Biriktirdiği 1...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE