Aurora Chain (AOA Token) Nedir?


 • Yazar: Mert Kurt
 • Tarih: 31 Aralık 2021
 • Kategori: ALTCOİN

Aurora Chain, renkli bir Blockchain ekosistemi yaratmayı amaçlıyor.

Aurora, tüm sektör için gelişmiş Blockchain teknolojisi çözümleri sunmaya amaçlayan ve  üçüncü nesil Blockchain teknolojisine dayanan merkezsiz bir uygulama platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Aurora Chain (AOA), Blockchain uygulamalarının kolay bir şekilde geliştirilmesini sağlamaya çalışmanın yanı sıra hızlı çalışan sözleşmelerle renkli bir Blockchain dünyası yaratmayı amaçlıyor.

Aurora

Aurora (AOA) Nedir?

Aurora coin Şubat 2014’te Bitcoin ve İzlanda kronuna alternatif olarak piyasaya sürülen peer-to-peer kripto para birimidir. Anonim yaratıcı, (veya yaratıcılar) Baldur Friggjar Óðinsson (veya Odinsson) takma adını kullanmaktadır.

Aurora, geliştiricilerin uygulamalarını Ethereum uyumlu, yüksek verimli, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik güvenli bir platformda, kullanıcıları için düşük işlem maliyetleriyle çalıştırmaları için NEAR Protokolü üzerine kurulu bir EVM’dir.

Aurora, Ethereum kullanıcılarının ve dApp’lerin NEAR blok zincirine kolayca geçmelerine yardımcı olan bir üründür.

25 Mart 2014 tarihinden itibaren İzlanda’nın kimlik numarası veritabanında yer alan 330.000 kişinin tamamına, yaratılacak olan auroracoinlerin yarısını, yani kişi başına 31,8 auroracoin’i, ücretsiz olarak dağıtmayı planladıklarını belirttiler.

Auroracoin, 2008’den beri hükümetin İzlanda króna’sı üzerindeki kısıtlamalarını karşı alternatif bir para birimi olarak yaratıldı ve bu durum, yaratılan para biriminin ülke dışında var olmasını ciddi şekilde kısıtladı.

Jóhann Eiríksson, Auroracoin’in sözcüsü konumundadır.

2018 yılının Mayıs ayında eş zamanlı olarak başlatılan Aurora Chain ve akıllı sözleşme platformunun kurucusu ve CEO’su Aqua Zhao, CTO’su Arthur Qiang ve kurucu ortağı Bo Zhang olarak karşımıza çıkıyor.

Aurora ekibi, farklı endüstrilerdeki işletmelerin fikir birliği mekanizmasının hızını ve işlevselliğini artırma aracı olarak temel para birimi AOA’yı kullanarak işbirliği yapmalarına imkan sağlıyor.

 1. Blockchain uygulamalarının kolay bir şekilde geliştirilebilmesi için Aurora platformunda şu özellikler bulunuyor:
 2. AuroraDev Uygulama Entegrasyonu Ar-Ge Platformu
 3. AuroraDist Merkezi Olmayan Uygulama Sistemi
 4. AuroraDex Merkezi Olmayan Borsa
 5. Aurora Chain
 6. Themis fikir birliği mekanizması
 7. Geliştirilebilir Blockchain Altyapısı
 8. Çok zincirli paralel ağ

Aurora Nasıl Çalışır?

Aurora Chain Blockchain işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için DPOS (Delegated Proof-of-Stake/Yetkilendirilmiş Proof of Stake Algoritması) ve BFT (Byzantine Fault Tolerance/Bizans Hata Toleransı) mekanizmalarını kullanıyor.

Bunun yanında Aurora’nın çok zincirli (multichain) altyapısı, işlemlerin tek zincirli işlemlere kıyasla çok daha hızlı gerçekleşmesine imkan tanıyor. Öte yandan Aurora Network’ü kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeleri için farklı node’larla çalışıyor.

Aurora platformu sağladığı renkli Blockchain ekosistemi sayesinde Blockchain teknolojisinin, finans sistemleri, yapay zeka ve nesnelerin interneti alanlarına kolaylıkla entegre edilebilmesini amaçlıyor.

Ayrıca bir yandan işlemlerin hızını artırırken Aurora bir yandan da Blockchain’in zorluklarını çözmeyi hedefliyor.

Yapılan açıklamalara göre toplam token arzının %40’ı Aurora Vakfı’na, %34’ü yatırımcılara ve %26’sı topluluğa dağıtılacak.

AOA Nerede Saklanır?

Aurora’nın iki farklı resmi cüzdan seçeneği vardır. AOA ana ağ cüzdanı Mac ve Windows işletim sistemlerinde mevcuttur.

Bir mobil seçenek arıyorsanız Aurora, AOA lite cüzdanını sağlar. Cüzdan herhangi bir uygulama mağazasının dışında bulunuyor gibi görünüyor, bu nedenle Aurora web sitesinden indirmeyi seçerseniz dikkatli olun.

Kcash ve Math Wallet ayrıca AOA’yı da destekler.

Yapay Zeka İçin Aurora Chain Blockchain Nedir, Büyük Veri & Nesnelerin İnterneti Teklifleri

DPOS

The Delegated Proof of Stake (Yetkilendirilmiş Proof of Stake Algoritması) consensus mekanizması, platform kullanıcıları için yüksek işlem hızını ve saniyede gerçekleşen yüksek işlem oranlarını kolaylaştırır.

Eşler Arası Ağ

Yayın ağı, kullanıcıların daha hızlı ve daha güvenli kullanıcı iletişimi için doğrudan bağlantı kurmalarını sağlamak için farklı düğümler altında çalışır.

Akıllı Uygulama İzolasyonu

Doğrulanmış işlem, akıllı bir programın her bir sözleşmeyi birbirinden ayırdığı ve izlediği, Bekleyen Bölgede (Pending Zone) işleme alınır.

Yükseltilebilir Blockchain

LLVM derleyicisinin altında, Aurora Blockchain eski versiyonlarını değiştirmek isteyen müşteriler için genişletilebilir hale gelecek.

Çok Varlıklı Başlatma

Varlık teklifi süreci, birden fazla işleme ve yetenek genişletmeye imkan sağlamak için basitleştirilmiş durumda.

Küme Gruplaması

AURORA’daki işlem gruplaması, kullanıcılara madencilik mekanizmasının yerine ilave bonus seçeneği sunacak.

Çok Zincirli İşleyiş

Tek zincirli yapıların aksine, Aurora’nın çoklu zincir yapısı çok verimli bir seviyede işlem yapılmasına olanak sağlıyor

Aurora Zinciri Neler Yapmak İstiyor?

Aurora Chain, platform oluşturma işleminin nihayetinde aşağıdakileri gerçekleştirebileceğini umuyor:

 1. Blockchain teknolojisinin şans oyunları, finans, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka gibi sektörlere dahil edilmesi,
 2. Uygulama için mükemmel akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi,
 3. İşlemlerin hızını artırmak,
 4. Blockchain zorluklarını çözme,
 5. Gelişmiş verimlilik ve pratiklik nedeniyle blok zincirinin hemen kullanılmasını kolaylaştırmak,

Aurora Chain AOA Token Detayları

Kısa Adı- AOA

Token Arzı- 10 Milyar

AOA Payları

AURORA Vakfı- 40%

Yatırımcılar- 34%

Topluluk- 26%

Aurora Chain Yorum

Bu projenin hala kanıtlaması gereken çok şey var. En iyi akıllı sözleşme platformu olma yarışında, bu proje çoğu rakibinin çok gerisinde.

Yine de gecikmeli başlangıcı bir avantaja dönüşebilir. Ekip, daha gelişmiş projelerin hatalarından ders alaran bu hataları kendileri yapmaktan kaçınabilir.

Aurora ağı için hala yolun başı olsa da, benzersiz fikir birliği mekanizması en azından ona göz kulak olmak için yeterli bir neden olmalıdır.

AURORA Zincirinin gerçekte ne satmaya çalıştığına dair çok az kanıt bulunuyor.

Muhtemelen, tüm proje değerden yoksun durumda ve girişimin bir aldatmaca olma olasılığı bulunuyor.

Aurora (AOA) Satın Al

Aurora platformunun piyasaya sürdüğü kripto para birimi olan AOA’ya Binance gibi borsalardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 
Alakalı İçerikler