Apple Bitcoin mi Alıyor?


  • Yazar: admin
  • Tarih: 27 Mayıs 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Kripto para piyasasında büyük Bitcoin düşüşünün ardından ufak çaplı yükseliş tepkileri gelmeye başlıyor. 30.000$ seviyelerine kadar düşen Bitcoin yeniden 40.000$ seviyelerine ulaştı.  Ardından altcoinlerde de bir toparlanma söz konusu. Ayrıca, piyasa bu durumdayken dirençleri kırdıracak olumlu haber bekleyen yatırımcılara ACABA ? dedirten bir haber APPLE’dan geldi.

Apple Bitcoin’i destekleyecek mi?

Apple 25 Mayıs 2021 tarihinde kendi internet sitesinde yayınladığı bir duyuru yayınladı. Bu duyuru, bir iş ilanıydı. Bir dünya devi olan APPLE bu duyuruda alternatif ödemeler için iş geliştirme müdürü aradığını duyurdu. Hali hazırda birçok fiat para birimi ile ödeme alan Apple’ın alternatif ödeme sistemi merak uyandırdı.

Apple Bitcoin mi Alıyor? - 607a97fcc8c3731ec40d4eb0

Tarih tekerrür edecek mi?

İşte yatırımcıları heyecanlandıran olay.  Geçmiş yıllarda aynı tarzda bir duyuruyu Paypal yapmıştı. Alternatif ödeme sistemleri geliştirmek için iş ilanı duyurmuştu. Ardından, 21 Ekim 2020 de yeni dijital hizmeti sağlayarak kripto para birimleri marketine girişini resmen duyurdu. Bu haberden sonra Bitcoin’de hızlı bir artış başlamıştı.   Piyasayı olumlu etkileyen bu haberin aynısı Apple için de yaşanacak mı?

2020 yılının ikinci çeyreğinde 63.0-67.0 milyar dolar arasında gelir bildiren Apple, kripto para ile ödeme sistemi geliştirdiğini açıklasa piyasada neler olur? Kulağa hoş geliyor değil mi?

Yaşanan düşüşte Apple’ın Bitcoin alıp almadığı ve bu duyurusunu ne amaçla yaptığını yakında hep birlikte göreceğiz. Yapılacak olan açıklamaları dört gözle bekliyoruz.
Alakalı İçerikler