3 Kasım 2021 Tarihli Coinbase Pro Shiba Açıklaması: SHIB/EUR ve SHIB/GBP Pariteleri İşleme Açılacak


  • Yazar: DUYGU
  • Tarih: 4 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Shiba Coin her geçen gün yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde büyük bir çıkış yakalayan Shiba Coin yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ardından son gelen haberlerle birlikte yatırımcıların yüzü daha çok gülecek gibi duruyor.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase Pro borsası geçtiğimiz saatlerde Shiba Coin’i kendi borsalarında listeleyeceklerini açıkladı. Gelen bu haberler doğrultusunda Shiba yatırımcıları bu coini bir süre daha ellerinde tutma kararı aldı.

Shiba Coin Nedir?

Kripto para dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmeler daha çok teknoloji tarafında olsa da yatırım araçlarının farklı amaçlarla üretilmesi de bir gelişme olarak gösteriliyor. Öyle ki DOGE ile başlayan meme token ya da bilinen diğer adıyla şaka coinleri insanların yatırım yaparken aynı zamanda eğlenmesini ve farklı amaçlarla kripto para alıp satmasını sağlıyor.

DOGE dijital para biriminin kısa süre içerisinde büyük bir ivme yakalaması ve bu yükselişlerin birçok yatırımcıyı zengin etmesi kripto para üreticilerinin yeni coinler üretmesine neden oldu. Öyle ki birçok kripto para üreticisi meme token üretirken domuz ve köpek gibi hayvan temalı coinler üretmeyi tercih etti. Bu noktada hayvan temalı meme coinlerden biri olarak karşımıza çıkan SHIB ise üretildikten sonra kısa süre içerisinde yatırımcılarına güzel paralar kazandırdı.

shiba
shiba

Shiba Neden Bu Kadar Değerlendi?

SHIB coin ilk çıkarıldığında piyasalarda DOGE etkisi halen sürüyordu. Öyle ki bu proje de DOGE’den esinlenerek oluşturuldu. Üretildikten sonra 0’ları atmaya başlayan SHIB coin kısa süre içerisinde en çok kazandıran coinlerden biri olarak görüldü. Bunun sonrasında dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’nin SHIB’i listeleme kararı alması portföylerinde SHIB tutan kişilere güven verdi.

Binance’de ilk etapta güzel çıkışlar yakalayamayan ve hatta kısa süreli ayı piyasasında değer kaybı yaşayan SHIB Coin, Ekim ayı ile birlikte büyük bir çıkış yakaladı ve en değerli kripto paralar arasındaki yerini aldı.

Coinbase Pro Borsası Shibba Yatırımcılarına Müjdeli Bir Haber Verdi

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase Pro 3 Ekim 2021 Çarşamba günü çok önemli açıklamalarda bulundu. Borsa yaptığı açıklamalarda artık yatırımcıların bu borsada EUR ve GBP para birimleri ile alabileceklerini ifade etti. Yani artık piyasalarda SHIB/EUR ve SHIB/GBP pariteleri de yer alacak.

Daha önce de birçok kripto para borsasında listelenen SHIB’in Binance borsasından sonra bu borsada listelenmesi ve bu tarihte SHIB Coin’in halihazırda bir yükseliş ivmesine sahip olması yatırımcıları sevindirdi. Bu müjdeli haber sonrasında Shiba’nın nasıl bir hareket yakalayacağı ise merak konusu.
Alakalı İçerikler

Shiba Inu, bir Türk borsasında daha listelendi

Shiba Inu, bir Türk borsasında daha listelendi

2 Şubat 2022

Meme coinler arasında en değerli ikinci varlık olan Shiba Inu, bir Türk borsasına daha girmeyi başardı. Globalde hemen hemen her borsada yer alan SHIB, yerel borsalara da yavaş ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE